top of page

Spora Başlamanı Kolaylaştıran 4 Etkili Motivasyon

Çoğu kişinin her zaman yakın gelecek fikirlerinde spora başlama yeni bir düzen oluşturma ve sağlıklı fit bir yaşam fikri bulunuyor. Bu harika! Başlama fikrini harekete geçirmeye engel olan bir takım faktörlerle bu süreç uzayabiliyor ve fikir aşamasında kalmaya devam edebiliyor. İlk adımı atmak zor geliyor veya öncelik sıralamasında alt sıralarda kalabiliyor. Ve bu döngü devam ettikçe başlamak zorlaşıyor ve erteleme süreci devam ediyor. Peki neden? Bir motivasyona ihtiyacınız olabilir mi?

Şimdi gelin spora başlamayı kolaylaştıran etkili motivasyon yöntemlerine göz atalım ve kalbimize bir başlama niyeti koyalım. Belki de bu gün başlamak için bu yazıdasın.


1 - Antrenmanı Bölümlere Ayırın

Bir anda uzun sürelerde başlama fikri bir süredir hareketsizliğe alışmış bir beden için oldukça zorlu gelebilir. Bu nedenle kendinizi zorlamadan yalnızca başlamayı seçin. Ve istediğiniz bir seriyi uygulamaya koyulmak için yalnızca kendinize birkaç dakika verin. Belki de tamamını uygulayacaksınız. Bu mümkün olmasa da bazı zamanlar yalnızca o günü sporla ilgili geçirmiş olmanız bile beden ve zihniniz için iyi fikir olacaktır. Böylece daha fazlasını yapmak için bir sonraki en müsait zamanı ayırmayı kendiniz istiyor olacaksınız.


2 - Antrenmanını Paylaş

Pek çok nedenlerle paylaşımlar yapıyor etrafımızdaki insanlarla günümüzü paylaşıyoruz. Spor aktivitesi yaptığınızı paylaşmak ise sağlıklı bir baskı oluşturacak ve bu konularda kurduğunuz iletişimlerle birlikte spora dair hayatınızda daha fazla bir gündem oluşmasına olanak tanımış olacaksınız. Sizinle birlikte başlamayı düşünenler ile birlikte motivasyonunuzu arttırarak spora olan ilginizi ve çevresel desteği arttırabilirsiniz.


3 - Hatırlamayı Hatırla

Neden başlıyorsun? Neden başlamak istiyorsun? Kendini nasıl hissedeceksin? Kendine nedenlerini hatırlat. Bunun için çok fazla neden sıralayabilirsin. Ve emin ol düşündükçe her seferinde daha fazla neden üretmek başlamak ve istikrarla devam etmek için çok etkili bir yol olacaktır. Bunu bir oyun haline getirin. Bugün 1 sebebiniz mi var? Yarın nedenlerinizi arttırın. Ve ertesi gün de. Henüz başlamamış olsanız dahi her gün başlamak için çok daha fazla neden sıralamak bir an evvel başlamanızı kolaylaştıracak bir yöntem olacaktır.


4 - Zihninde Tasarla

Spora başladığını, neler giydiğini, nasıl bir ortamda olduğunu ve nasıl hissettiğini zihninde tasarlamaya başla. Zihninin tüm sınırlarını kaldır ve bir noktadan tasarlamaya başla. Giderek görüntüyü zenginleştir ve hissetmeye başla. Gözünde canlandırma pratiği yaptıkça spora başlaman son derece kolaylaşacaktır. Zihni spor yapmanın hayatının bir parçası olduğuna ikna et ve kolaylıkla başla istikrarla devamlı hale getir.Yaşam ve İhtiyaç analiziniz ile birlikte size uygun bir program olmasını isterseniz Egzersize Başlamak Üzere Seans Talepleriniz için tıklayın: Bilgi & Kayıt

댓글


Senin için daha fazlası burada!

Tuba'yla Yaşam Enerjisi'nde Senin için

bottom of page